טיפול במיוסטימולציה (EMS)

הטיפול במיוסטימולציה מתאים במיוחד למי שמתקשה לצמצם היקפים בעזרת דיאטה ו/או פעילות גופנית. 

במהלך הטיפול נשלח גירוי חשמלי הגורם לכיווץ ולהרפיה של השריר ולשריפת קלוריות, ובכך מסייע לחיזוק השרירים באופן ממוקד, יעיל ומהיר. בנוסף, האלקטרודות משפרות את טונוס השרירים ומגדילות את מסת השריר, מה שמביא לעלייה בכמות האנרגיה הנשרפת בזמן המנוחה (מדד ה-BMR). טיפול הצרת היקפים מעודד את תהליך הירידה במשקל הגוף ובאחוזי השומן. 

בנוסף, הטיפול במיוסטימולציה יכול גם לסייע לחיזוק רקמות השריר במקרים של ניוון. הטיפול עוזר גם למי שסובל מנוקשות או דלקת בשרירים כתוצאה מחוסר פעילות גופנית או כהחלמה מניתוח או מצב רפואי אחר.

מטופלים רבים מדווחים, כי בעקבות הטיפול  הם חשו בחיזוק רקמות השריר (הפחתת רפיון העור), בהפחתת צלוליט ובהצרת היקפים. כמו כן הם נהנו משיפור בזרימת הדם, חילוף חומרים מהיר וירידה במשקל כתוצאה מפירוק השומן בתאי השומן שטופלו.

הטיפול באמצעות מיוסטימולציה מיועד לגברים ולנשים כאחד ומטפל בשרירים ועור רפוי, במשקל עודף, בצלוליט וכן בזירוז אספקת דם לוורידים המוביל לחילוף חומרים מהיר יותר ומכאן לירידה במשקל. 

האפקט העיקרי של המיוסטימולציה הינו חיזוק תאי השריר. 

איך מתבצע הטיפול?

המטופל לובש וסט מיוחד על פלג גופו העליון, שבו יש אלקטרודות המוצמדות לשרירי הגוף השונים בזרועות, ברגליים, בבטן, בגב, בעכוז וכיו"ב. המכשיר עובד על תדרים של 85 הרץ, כלומר השריר מתכווץ 85 פעם בשנייה – השריר מקבל פולס חשמלי, מה שגורם לו לכיווץ ולהרפיה, בדומה לעבודת השריר בעת פעילות גופנית.

 

המכשיר פועל עם אינטרוולים של 4 שניות עבודה ו-4 שניות מנוחה, כך שכל שרירי הגוף עובדים בו-זמנית ובאופן רצוף 340 פעם ב-4 שניות; ואז נחים 4 שניות וחוזר חלילה, כך למשך 20 דקות. תוצאת האימון שוות-ערך לאימון של 4 שעות במכון-כושר.

ייחודיות הטיפול

ייחודו של הטיפול בכך שהוא מחקה את העיקרון הטבעי של התכווצות השרירים (סטימולציה), שהיא תוצאה של אינטראקציה בין המוח, מערכת העצבים המרכזית ורקמת השריר. בנוסף לכך, אפקט הטיפול הנו יעיל ביותר שכן הוא מתבצע בו-זמנית על מרבית שרירי הגוף –  במהלך הטיפול, יותר מ- 90% מסיבי השריר בגוף מתכווצים בו-זמנית, כולל הפעלת שרירי הליבה, דבר המשפר את התיאום התוך והבין שרירי. 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכל אדם בריא, ומומלץ במיוחד לסובלים מכאבי גב ולנשים אחרי לידה הסובלות מבריחת שתן, כיוון שהוא מחזק את רצפת האגן. מחקר שנערך בגרמניה בשנת 2002 בדק את השפעת הטיפול על מערכת השרירים של הגוף, ובמיוחד את ההשפעות על בריחת השתן בקרב 49 מטופלים שעברו טיפולי מיוסטימולציה במשך 5 שבועות, כאשר כל טיפול נמשך 45 דקות. מסקנת המחקר הייתה, כי הטיפול יעיל לכל הגוף ויכול להשיג מטרות כמו הקלה בתופעות בריחת שתן וכאבים בגב, כמו גם חיזוק רצפת האגן ושיפור היציבה.

עם זאת, חל איסור על שימוש במכשיר (אלא אם יש בידיך אישור רפואי חתום מרופא) עבור המצבים הרפואיים הבאים:

הריון, מחלות לב וכלי דם, סוכרת, סרטן, שחפת, טרשת עורקים מתקדמת. מחלות נוירולוגיות, מחלות עור, בקע מפשעתי או בדופן הבטן, בעיות בעמוד השדרה, שתלי מתכת ואפילפסיה ספסטית.

כמו כן, לא מומלץ לבצע טיפול ביומיים הראשונים של הווסת. 

מתי ניראה תוצאות?

כדי לקבל תוצאות משמעותיות ולשמר אותן לטווח ארוך, מומלץ להגיע לטיפול של 20 עד 50 דקות פעם בשבוע באופן קבוע. תוצאות נראות לעין ניתן לראות לאחר כ – 5 שבועות.

דילוג לתוכן