מניקור ופדיקור

מניקור קלאסי - טיפוח לכפות הידיים

טיפול בכפות הידיים המאפשר לשמור על העור ולטפח את הציפורניים

מניקור קלאסי כולל מספר שלבים עיקריים:  לפני תחילת הטיפול מסירים את שכבת הלק הקודמת, במידה ויש כזו, באמצעות צמר גפן ומסיר לק. לאחר מכן, מקצצים ומשייפים את הציפורניים כדי ליצור מראה אחיד לכל הציפורניים. השלב הבא יהיה השריית כפות הידיים במים חמים עם מעט סבון, על מנת לרכך ככל האפשר את העור סביב הציפורניים ולהקל על עבודת דחיפת העור סביב הציפורן והסרת העור העודף, באמצעות מספריים ייחודיים בהמשך. לאחר מכן, משייפים את הציפורניים בעדינות בעזרת באף, כדי לנקות את השאריות ולהחליק אותן לקראת מריחת הלק. בסיום מריחת הלק על הציפורניים נמרח גם שכבת סיום שקופה המגנה על הלק. לבסוף, נחכה זמן מה עד לייבוש מלא של הלק.

בנוסף לטיפול המניקור הקלאסי, ניתן לשלב עיסוי כפות הידיים בפרפין – השימוש בפרפין מסייע בהקלה על כאבים במפרקי הידיים והרגליים. שמן הפרפין חודר אל עומק רקמות השריר ומפרקי המטופל, ועל ידי כך מגביר את זרימת הדם, אשר מזרז את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. כמו כן, השימוש בשמן הפרפין מעניק לעור מראה צעיר ובריא יותר ומומלץ מאוד לטיפול בעור יבש וסדוק בכפות הידיים והרגליים. 

מניקור לק ג'ל – טיפוח ציפורניים שנשמר לאורך זמן

מניקור לק ג'ל מתחיל בטיפול דומה למניקור הקלאסי עד לשלב מריחת הלק. לק הג'ל עשוי מתרכובת כימית אחרת המקנה לו תכונות אחרות מהלק השכיח והמוכר. 

לק זה מיוצר על ידי חברות רבות בעולם והשימוש בו מאושר על ידי משרד הבריאות. הלק נדבק אל הציפורן, מתייבש מהר מאד וגם עמיד מפני מים וסבון. הג'ל עשוי להחזיק על גבי הציפורן בין שבועיים עד לשלושה שבועות, בניגוד ללק הרגיל שמתחיל להתפרק ולהתקלף כעבור מספר ימים. בנוסף, לק הג'ל פותח בהתאמה לייבוש על ידי קרני UV –  הייבוש מתבצע בעזרת מכונה שולחנית קטנה שאליה מכניסים את הידיים. בחלקה העליון של המכשיר מותקנת נורת UV קבועה, אשר מייבשת את הלק בפחות מחמש דקות.

לאחר שמכינים את ציפורניי הידיים למריחת הלק ומסירים את כל העור העודף, שנמצא סביב הציפורן, אפשר להתחיל. תחילה מורחים חומר מייבש מיוחד, אחר כך לק בסיסי ורק לאחר שמתייבש, מורחים את לק הג’ל בשתי שכבות. 

כדי להסיר את הלק הזה יש לחזור שוב לקוסמטיקאית, שבעזרת מסיר לק מיוחד מסירה אותו לחלוטין.

תדירות החידוש היא כאמור בין שבועיים לשלושה שבועות.

חשוב לדעת החומר המייצב בג'ל מתקבע על הציפורן ומתקשה מאד, ועל כן צמר גפן ומסיר לק לא יספיקו על מנת להסירו. לא מומלץ להסיר לק ג'ל באופן עצמאי מאחר וטמון בכך סיכון של קילוף ורידוד שכבות הציפורן הטבעית והיחלשות הציפורניים. 

פדיקור רפואי – טיפוח לכפות הרגליים והציפורניים

טיפול הכולל הסרת העור סביב הציפורניים, הסרת העור הקשה בכף הרגל, פילינג, קרם, מסז׳ קל ולבסוף שיוף וסידור הציפורניים ומריחת לק. הטיפול מעניק לכפות הרגליים מראה יפה ומטופח. יותר ויותר גברים ונשים מבינים את החשיבות שבהסרת העור היבש מכף הרגל. הטיפול מומלץ במיוחד עבור אלו שעומדים באופן ממושך על הרגליים, לספורטאים ולמי שסובל מעור יבש וסדוק. הסרת העור מתבצע בעזרת חומר ייחודי הממיס את העור העודף והבעייתי בכפות הרגליים וללא סכינים. עובדה החשובה במיוחד לחולי סכרת, הסובלים מרגישות גבוהה בכפות הרגליים. 

כף הרגל היא איבר מעט מוזנח, שלא תמיד מייחסים לה חשיבות ולא דואגים לטפח אותה באופן תדיר. במסגרת הטיפול, כף הרגל שלכם מקבלת את כל תשומת הלב -עיסוי למניעת מחלות זיהומיות, להזרמת הדם ולטיפול בעור היבש. כמו כן, נדאג שציפורני הרגליים שלכם יהיו נקיות ומטופחות. הטיפול נעים, נוח ומהנה. 

במכון תוכלו ליהנות גם מפדיקור לק ג'ל, הדומה בעיקרו למניקור לק ג'ל. בנוסף לכך, קיימת האפשרות לטיפול מיני פדיקור, הכולל רק שיוף וסידור הציפורניים בכפות הרגליים ומריחת לק.   

דילוג לתוכן