טיפול בפרסותרפיה

פרסותרפיה הינה שיטת טיפול שבה מתבצע ניקוז לימפטי הנלחם בעצירת נוזלים ע"י הפעלה של לחץ לסירוגין על הגוף או על אזור מסוים, בצורה מחזורית מבוקרת ומתוכננת מראש ובהתאם לתוכנית הטיפול שנקבעה. 

לחץ האוויר שמופעל על הגוף מעורר את מערכת הלימפה שלנו ויוצר תהליך הנקרא "עיסוי לימפטי" – מערכת הלימפה מאותתת לגוף להתחיל בתהליך סילוק נוזלים לא רצויים, כגון: שומן, דלקות, בצקות ורעלים מרקמות הגוף. תהליך  זה מגביר את קצב חילוף החומרים, ועל כן, מסייע לגוף להיפטר מצלוליט, מחזק את מערכת החיסון וכן משפר בעיות רפואיות שונות. בנוסף לכך, הטיפול בפרסותרפיה משפר את זרימת הדם והלימפה, וכתוצאה מכך ישנה ירידה במשקל וכן שיפור באלסטיות של הרקמות באזור המטופל. 

מטופלים רבים הסובלים ממחלות שונות מדווחים, כי בעקבות הטיפול בפרסותרפיה הם הרגישו חיוניים ורעננים במשך שעות רבות לאחר הטיפול, בנוסף, העידו על חיזוק המערכת החיסונית, כמו גם שיפור בחילוף החומרים, בהפחתת נפיחות ובצקות, וכן במיצוק והגמשה של אלסטיות העור (בפרט אצל נשים לאחר היריון ולידה). 

מטופלים שמטרתם הייתה לשפר אסתטית את מראה גופם מדווחים על חיטוב האזור המטופל, הצרת היקפים, שיפור בגוון העור (בזכות הגברת התחדשות התאים), וכן על הטבה משמעותית ואף העלמה של צלוליט באזור זה. 

כמו כן, חשוב לציין שהטיפול בפרסוטרפיה מומלץ לספורטאים, שכן הוא מעודד ומחזק את השרירים, את הפרקים ואת רקמות החיבור, ומכאן תורם להרפיית השרירים, וכן, מקל על העייפות ועל התכווצויות השרירים. העיסוי מגרה את קצוות העצבים המוטוריים, מוריד את תחושת המתח והלחץ ומעניק תחושה כללית של הקלה.

אופן הטיפול

ייחודיות השיטה היא בכך שאינה פולשנית (אין מחדירים דבר לתוך הגוף). התהליך מתבצע מעל הלבוש לצורך שמירה מיטבית על היגיינה, ומטפל בצורה אפקטיבית ביותר באזור מבלי לפגוע בעור. חשוב לציין כי הטיפול אינו כואב ואף מעניק תחושה נעימה ומרגיעה.  בנוסף לכך, שיטת הניקוז הלימפתי מאפשרת לשלב גם טיפולים נוספים מסוגים שונים. למשל, במידה והטיפול נעשה לצורך הרזיה והצרת היקפים, ניתן בשילוב אלקטרודות חשמליות (EMS) להגיע לתוצאות הרצויות במהירות רבה יותר. 

הטיפול מתבצע בשכיבה על מיטת טיפולים נוחה. על המטופל ללבוש חליפה עם חלקים נפרדים מיוחדים אשר מחולקים למספר תאים. החליפה מתאימה לפלג העליון או התחתון בהתאם לטיפול הנדרש, נסגור בצדדים עם רוכסנים אשר יתאימו את החליפה בדיוק למידותיכם. מחשב שמובנה בתוך המכשיר מחשב את כמות האוויר הדחוס הדרושה, ומספק אוויר זה לתוך תאי החליפה. באמצעות לחיצות הדרגתיות אשר נמשכות כ – 45 דקות, נוצרת פעולת עיסוי עדינה אך עוצמתית.

למכשירים ישנן מספר תוכניות ניפוח, שבעזרתן נתאים עבורכם את תכנית הטיפול הנדרשת, בהתאם לצרכים, בקשות וההתוויות הרפואיות של כל מטופל ומטופל. יש לציין, כי כל סדרת טיפולים מתחילה בתשאול ומילוי שאלון.

עבור נשים בהיריון או במחזור, או אנשים אשר סובלים מלחץ דם או בעיות אחרות – ניתן לבטל את ניפוח החליפה באזור הבטן למניעת הלחץ על הבטן. יש לציין שלמכשיר ישנה תכנית מיוחדת לנשים בהיריון.  

לאחר הטיפול תרגישו הרגשת רעננות וקלילות של הגוף, ותוכלו להמשיך בסדר היום שלכם כרגיל. 

אופן הטיפול

כדי לקבל תוצאות משמעותיות ולשמור אותן לטווח ארוך, מומלץ לעבור סדרה בת 10-15 טיפולים, פעמיים ואף שלוש בשבוע, ולאחריה ניתן להמשיך להגיע לטיפול פעם עד פעמיים בחודש, לשם שימור התוצאה.

במידת הצורך ניתן לחזור על סדרת הטיפולים המלאה לאחר 5-6 חודשים.

דילוג לתוכן